Alfred Gratien

 

 

Vinařství Alfred Gratien vytváří šampaňské od roku 1864. Cuvée vznikají mísením těch nejlepších Crus ze tří hlavních regionů (Côte des Blancs pro Chardonnay, Montagne de Reims pro Rulandské modré a údolí Marne pro Pinot Meunier). Alfred Gratien záměrně omezuje svou výrobu na 250 000 lahví ročně.

Roger Barnier

 

 

 

Šampaňský dům Roger Barnier se nachází cca 20 km jižně od Epernay v malé vesnici Villevenard v oblasti Côte des Blanc.

Vnuk pana Rogera Barniera Frederic Berthelot je pokračovatel stylu výroby jeho dědečka. Všechny odrůdy révy vinné rostou na přibližně 8 ha vinic, které jsou rozloženy napříč 35 parcelami a několika šampaňskými vesnicemi. Průměrné stáří vinic se pohybuje okolo 40 let, některé vinice jsou staré více než 100 let.

Aby se dosáhlo nejvyšší kvality vín a vyrobené šampaňské se stalo jedinečným, pan Berthelot klade velký důraz na kvalitu ruční sklizně, lisování a vinifikaci.

Všechen um a úsilí je nasměrován k jedinému cíli a tím je vysoká kvalita Champagne Roger Barnier.

 

 

Baron Fuente

21 Avenue Fernand Droued, 02310 - Charly-sur-marne, Francie

 

Lété Vautrain

11 Rue des Semars, O2400 CHateau-Thierry, Francie

 

Pinot - Chevauchet

 

Champagne house Pinot-Chevauchet je malé rodinné vinařství, které se nachází v samotném srdci Champagne ve vesničce Moussy (4km od Epernay). Na rozloze 4ha se rozkládá jejich 27 Premier Cru vinic.Vína jsou výrazně ovlivněna specifickým vápenito-jílovitým terroir. Roční produkce tohoto domu je 35 000 lahví s vysokým standardem kvality a minimální dobou zrání všech lahví po dobu 5 let.

Jedním z klíčových faktorů úspěchu při výrobě champagne Pinot - Chevauchet je práce ve vinici. Zde fungují v režimu HEV (stejné postupy používá např Bollinger); ucelený přístup a myšlení při obdělávání, sklízení, výrobě a likvidaci zbytků z produkce.

 

Billecart - Salmon

40 Rue Carnot, 51 160 Mareuil-sur-Ay 

Delamotte

 

 

Starou rodinnou firmu založil roku 1760 v Remeši François Delamotte, majitel vinohradů. Patří mezi pět nejstarších domů v Champagne. Jedná se o sesterský dům Champagne Salon a společně jsou v seskupení Laurent-Perrier Group. Vysoce jsou hodnocena ročníková Blanc Blancs připravená ze tří odlišných 100% cru Côte des Blancs a určitě zaujme Brut Rose s dominancí Pinot noir. Ve firmě pracuje pouze 10 lidí, stejný enolog jako pro Salon! Delamotte je noblesní champagne, ke kterému se stále budete vracet.

Diebolt-Vallois

 

 

 

Rodina Dieboltů žije od konce 19. století ve 100% grand cru vesnici Cramant, která patří vedle Mesnilu k perlám Cote de Blancs. Rodičům Jacquesovi Dieboltovi a Nadie Vallois výrazně pomáhají jejich děti Isabelle a Arnaud – je to typická rodinná firma, která co nejdříve získá 5 hvězd v hodnocení Richarda Juhlina! V Cramantu je celá řada vynikajících producentů, ale Diebolt dává terroiru ještě jinou dimenzi, zvláště ve vínech bez malolaktické fermentace z poloh Les Pimonts a Les Buzons. Zvláště pozoruhodné je cuvée Fleur de Passion, Blanc de Blancs, které se stává legendou Champagne. Zraje v dubových burgundských sudech převážně z Mersault. Je to typické champagne starého stylu.

Louis Roederer

 

 

V roce 1776 založili otec a syn Duboisovi v Reims vinařství, které později prodali Nicolasovi Schreiderovi. Od roku 1819 jej vlastní a spravuje jedna stejná rodina. Louis Roederer se narodil v roce 1809 ve Štrasburku a společníkem ve vinařství svého strýce Nicolase Schreidera se stal již ve svých osmnácti letech. O šest let později pak podnik zdědil, pojmenoval ho podle sebe a v následujících letech dovedl k nečekanému rozmachu. Vinařství Louis Roederer je dnes jedním z posledních velkých stále nezávislých „Maison de Champagne“. 214 hektarů vinic se rozkládají ve třech hlavních výrobních zónách v Champagne Montagne de Reims, Vallée de la Marne a Côte des Blancs. Množství hroznů z těchto vinic pokryje dvě třetiny potřeb vinařství, což umožňuje perfektní kontrolu nad výrobou šampaňského.

Mailly Grand Cru

 

 

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů výlučně klasifikace grand cru – Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Velmi progresivní firma, nové moderní technologie, sudy pro vína dosage z Chateau Margaux, Pavillon Blanc. Millésimé, cuvée Les Échansons a L’Intemporelle jsou opakovaně vysoce hodnocena.

Philippe Gamet

 

 

Vinařství Phillipe Gamet s nachází v Mardeuil, typické šampaňské vesnici, obklopené vinicemi, dva kilometry od Epernay, hlavního města Champagne.
Dcera vinařů z Fleury-la-Rivière a syn vinařů z Mardeuil, Fabienne a Philippe Gametovi, hospodaří na pozemích ve třech vesnicích (Mardeuil, Damery and Fleury-la-Rivière), kde s péčí a láskou pěstují tři šampaňské odrůdy: Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay.
Hrdí na znalosti zděděné po předešlých generacích, věnují jejich cuvée vášeň a trpělivost. Od prořezání keřů do sklizně, od lisování po první fermentaci, od lahvování po degorzáš a prodej, každý krok je vykonán s úctou vůči tradicím kraje Champagne.¨ Míchání vína ze sklizní jednotlivých odrůd se staršími ročníky je rituál, který Fabienne a Philippe gametovi sdílejí každý rok a dodávají tak jejich šampaňským vínům jedinečnou kvalitu, autentičnost a charakter.

R&L Legras

 

 

Rodina Legras začala s pěstovánim révy v XVI století a jejich vysoce hodnocená vina dávno překročila hranice Francie.
Všechna Champagne R&L Legras jsou s přívlastkem „blanc de blancs“ (100 % Chardonnay) a hrozny pochází výhradně ze skvělé oblasti Cote des Blancs.

Salon

 

 

Champagne Salon je dílem jednoho muže, velkého znalce champagne, který byl okouzlen a nakonec dokonale sveden vinicemi v Les Mesnil. Aimé Salon, pozoruhodná osobnost a bonviván založil v roce 1911 maison Salon a naplnil tak svůj sen vytvořit do té doby neznámé jednoodrůdové champagne - čisté Blanc de Blancs. Vinice Les Mesnil (100% chardonay, 100% grand cru), která leží v srdci Cote de Blancs, je považována za královnu vinic v Champagne. Hrozny jsou sbírány ručně a jsou lisovány tradičním lisem, který používá pouze Salon. Používá se šťáva pouze z prvního lisování – cuvée Salon je unikátní champagne - hrozny pocházejí z jednoho "terroir" Cote des Blancs, z jedné vinice (single cru), z jedné odrůdy (chardonnay), z jednoho ročníku. Produkce - cca 50 tis. lahví pouze ve vydařených ročnících. Prestižní značka, která spolu s Krugem patří na absolutní vrchol vín z Champagne.

Taittinger

 

 

Náš příběh začíná roku 1240, kdy Theobald IV z Champagne, král Navarrský, básník hluboce zamilovaný do královny Blanky Kastylské, přivezl z křížové výpravy dva poklady pro svou lásku. První z nich byla růže z Damašku, nejkrásnější květina na světě. Tím druhým potom réva, předchůdce odrůdy Chardonnay, která se stala symbolem Maison Taittinger, elegantního rodinného vinařství. O sedmset sedmdesát let později stále nacházíme v lahvích poezii, sklízenou z nejlepších vinic v Champagne, lahvovanou po prvním lisování a uloženou po několik let v jedinečných sklepech vyhloubených Římany. Poté na svět přichází elegantní Brut Réservé, ženské Prestige Rosé, osobitý Brut Millésimé, harmonické Taittinger Prélude a Nocturne, šperk šampaňských vinic Marquetterie a samozřejmě jedinečná a neopakovatelná Comtes de Champagne. Rodina Taittinger je pyšná na své jméno, historii a práci a každý rok nám dokazuje, že dokonalost není mýtus ale realita.

de Venoge

 

 

Champagne de Venoge založil v roce 1837 Henri-Marc de Venoge. Ve dvacátých letech XX. století to byla spolu s Moët Chandon největší firma v Champagne. Produkovaly shodně 1 milion lahví ročně. Henri-Marc byl prvním, kdo začal používat ilustrované etikety vlastní výroby, což bylo v Champagne něco zcela nového. Navrhoval etikety nejen pro de Venoge, ale i pro Moët a další značky. V současnosti produkuje de Venoge cca jeden milion lahví a díky svým špičkovým vínům se řadí mezi prestižní producenty champagne, což potvrdilo i jeho zařazení mezi top deset výrobců nezávislou komisí odborníků a sommelierů. Ročníkové Blanc de Blancs 2000 bylo vyhlášeno jedním ze tří nejlepších Blanc de Blancs na trhu!