Claude Cazals

Clos Cazals 2010 - Champagne Asia
Tento rodinný dům byl založen v roce 1897 Olivierem Cazals v samotném srdci Côte des
Blancs přímo ve věhlasné vesnici Mesnil-sur-Oger. V roce 1980 se usedlost rozšířila o Cazals Clos v Oger, se svými 3,7 hektary grand cru vinic, které Olivier koupil pro svého syna Claude. Od té doby již přes 120 let další generace rodiny vytváří jedinečná champagne ze 100 % chardonnay věrná svému výjimečnému terroiru. Jejich 9 hektarů vinic se nachází ve čtyřech vesnicích: Le Mesnil-Sur-Oger, Oger, Vertus a Villeneuve-Renneville-Chevigny. Dnes v tradici pokračuje jeho vnučka Delphine Cazals.
Champagne Claude Cazals

Pannier

Champagne Pannier | Decouvertes
V roce 1899 začal Louis-Eugène Pannier příběh Champagne PANNIER v Dizy, kousek od Epernay. Časem a vynikajícím zpracováním si značka vydobyla svou pověst a začala novou kapitolu své historie plnou příslibů, když se v roce 1937 přestěhovala do Château-Thierry ve vinicích Marne Valley. Dům těží z nádherných středověkých kamenných lomů, které tvoří sklepy, skutečné prostředí pro zrání našich cuvée. Tyto sklepy, vykopané od 12. století, sloužily k výstavbě města Château-Thierry. V roce 1974 přebírá činnost Unie pěstitelů COVAMA a její vlajkovou lodí se stává značka Champagne PANNIER. Klíčovým slovem vývoje je pak kvalita.
Champagne Pannier | Cellars tours

Valentin Leflaive

Valentin Leflaive - Monopoledevin
Příběh založení tohoto domu počíná v Burgundsku v Puligny-Montrachet, kde po staletí rodina Leflaive vedena vášní pro chardonnay vytvářela výjimečná vína, která se proslavila po celém světě. Rodinná sága pokračuje v rozhodnutí rozšířit rodinnou tradici a v roce 2015 pokládá základ pro champagne Valentin Leflaive v Avize. V roce 2020 získává statut Négociant Manipulant a zakládá nový dům v prestižní vesnici Oger v Côte des Blancs. Svými zkušenostmi a tradicí přes několik generací spojuje Burgundsko a Champagne jako nikdy předtím a vytváří elegantní sofistikovaná cuvée, která zakládá na výběru z nejlépe položených Grand Cru parcel v Le Mesnil sur Oger, Verzenay, Avize, Ambonnay. Moderní pojetí etikety transparentně popisuje původ hroznů, ročník, datum dogorzáže a další enologické údaje.
 
Valentin Leflaive zahájil svou iniciační cestu v roce 2015. Zahrnoval nový druh svobody a zanechal Puligny-Montrachet a historickou základnu vinařského domu pro Avize na prestižním Côte des Blancs. V roce 2020 Valentin Leflaive získá jeho souhlas (Négociant Manipulant) a usadí se ve svém zbrusu novém vinařství v Ogeru.
Valentin Leflaive – Champagne

Bruno Paillard

Fichier:Bruno-Paillard-logo-2048x1024-light.jpg — Wikipédia
V lednu 1981 Bruno Paillard, vyzbrojený ničím jiným než smyslem pro odhodlání, prodal svůj sběratelský Jaguar, aby naplnil svůj sen a založil společnost. To se mohlo zdát jako šílenství v oblasti, která neviděla nový šampaňský dům za téměř století, a která byla charakterizována konzervativním přístupem. Tento mladý průkopník šampaňského však byl odhodlán dosáhnout svého snu, který se mu beze sporu naplnil. 
 
Coming Full Circle With Champagne Bruno Paillard — The Wine Chef

 

Philipponnat

Fichier:Logo Philipponnat.jpg — Wikipédia
Samotná historie domu Philipponnat sahá až do roku 1522, kdy se stali tehdejší členové rodiny oficiálními dodavateli vína na královský dvůr Ludvíka XIV. Bylo to ještě v době, kdy v regionu Champagne vznikala pouze tichá vína. Samotná výroba šampaňského se rozběhla v polovině 19. století a značka Champagne Philipponnat, jak je známa dnes, vznikla v roce 1910 kdy byla založena bratry Augustem a Pierrem Philipponnat. V současné době činí roční produkce 600 000 lahví. K dosažení co možná nejlepší kvality se pyšní vlastnictvím 17 ha vinic Pinot Noir Premier Cru a Grand Cru v oblastech Ay, Mareuil sur Ay, Mutigny a Avenay. Perlou mezi těmito vinicemi je šestihektarová Clos des Goisses. Řada předních kritiků řadí Champagne Philipponnat mezi nejlepší světové producenty šampaňského.

 

Vincent Couche

 

V srdci Côte des Bar, v Aube, poblíž vesnice Buxeuil, založil Vincent COUCHE v roce 1996 svůj 15hektarový statek. Od té doby tam pěstuje svou vinnou révu pomocí ekologického zemědělství a biodynamiky :  samozřejmé volba pro tohoto milovníka přírody a dokonalého znalce vína, který se snaží, aby každý ročník byl produktem dokonalosti.
 

 

H. BLIN

Champagne H.Blin - Champagnes of Terroir

Champagne H. BLIN je svaz vinařů (Vincelles Cooperative) založený v roce 1947 Henrim BLINem a 28 dalšími pěstiteli. Champagne H. BLIN se nachází ve Vincelles v údolí Marne (25 minut západně od Epernay a Remeše) a je známé svými cuvee se silnou identitou, vytvořenými tak, aby vyjadřovaly jejich jedinečný charakter. Jejich vína jsou založena na historické místní odrůdě hroznů Pinot Meunier.

H. BLIN | ALKOHOL.cz

Rene Renaudin

logo RR-03.png
Kdyby réva mohla mluvit, vyprávěla by nám, jak rod Renaudinů vystřídal hraběte de Failly a znovu vybudoval nové panství. Vyprávěly by nám, jak kámen po kameni, rok po roce a století po století, každá generace věnovala největší péči pečlivému výběru rostlin, jak se jejich ruce opotřebovávaly od stříhání a mřížkování, jak se jejich záda ohýbala pod tíhou košů naplněných nejlepšími hrozny, aby vytvořily nejlepší šampaňské.
The Estate R.Renaudin
 

Joseph Perrier

Tradition inspires us - Champagne Joseph Perrier
Rodinný „Maison de Champagne“ byl založen v roce 1825 ve městě Châlons-en-Champagnev centru vinařské oblasti Champagne. Šampaňská vína Joseph Perrier byla vždy spojována s jasně žlutou etiketou, která je inspirována přirozeným světlem dopadajícím z výšky úzkými otvory do sklepních galerií. V ideálních teplotních i světelných podmínkách dnes dlouhodobě zraje kolem 3 mil. lahví v horizontální pozici „sur late“. Jméno Joseph Perrier bylo v historii vždy spojeno s výjimečnými společenskými i soukromými událostmi. Šampaňská vína Joseph Perrier byla podávána při oslavách prvního letu nadzvukového letadla Concord v roce 1969 a dodnes jsou podávána v prestižní první třídě letecké společnosti Air France. Tradičně jsou tato šampaňská vína podávána při vyhlašování Nobelovy ceny za medicínu. “Cuvées Royales”,  oslavuje partnerství královny Victorie a krále Edwarda VII. Tuto významnou událost dodnes připomíná nápis na všech etiketách šampaňského Joseph Perrier.
Tradition inspires us - Champagne Joseph Perrier

Barnaut

Barnaut à Bouzy Archivi - Grandi Cuvée

V roce 1874 se Edmond BARNAUT oženil s Appoline GODMÉ-BARANCOURT, dcerou významné vinařské rodiny z Bouzy a založil svou vlastní značku champagne. Kromě menších vinic podnik vlastní necelých 11 hektarů vinic grand cru v Bouzy. Doporučujeme navštívit malý obchůdek přímo na náměstí v Bouzy, kde si můžete zakoupit celou řadu zajímavých regionálních produktů.

Delamotte

Delamotte - House Champagne Group

Starou rodinnou firmu založil roku 1760 v Remeši François Delamotte, majitel vinohradů. Patří mezi pět nejstarších domů v Champagne. Jedná se o sesterský dům Champagne Salon a společně jsou v seskupení Laurent-Perrier Group. Vysoce jsou hodnocena ročníková Blanc Blancs připravená ze tří odlišných 100% cru Côte des Blancs a určitě zaujme Brut Rose s dominancí Pinot noir. Ve firmě pracuje pouze 10 lidí, stejný enolog jako pro Salon! Delamotte je noblesní champagne, ke kterému se stále budete vracet.

DELAMOTTE, BLANC DE BLANCS COLLECTION, 2000 – MAISON WINETED

Deutz

 

 

Tento slavný Champagne House sídlí na svazích slavných vinic v Aÿ. William Deutz a Pierre-Hubert Geldermann založili toto vinařství společně již roku 1838.
Champagne Deutz je jedním z nejstarších členů prestižního sdružení Club des Grandes Marques, která sdružuje 24 nejvýznamnějších šampaňských domů. Vyznačuje se mimořádnou elegancí a delikátním perlením, i proto jeho obliba stále roste.

Diebolt-Vallois

 

 

 

Rodina Dieboltů žije od konce 19. století ve 100% grand cru vesnici Cramant, která patří vedle Mesnilu k perlám Cote de Blancs. Rodičům Jacquesovi Dieboltovi a Nadie Vallois výrazně pomáhají jejich děti Isabelle a Arnaud – je to typická rodinná firma, která co nejdříve získá 5 hvězd v hodnocení Richarda Juhlina! V Cramantu je celá řada vynikajících producentů, ale Diebolt dává terroiru ještě jinou dimenzi, zvláště ve vínech bez malolaktické fermentace z poloh Les Pimonts a Les Buzons. Zvláště pozoruhodné je cuvée Fleur de Passion, Blanc de Blancs, které se stává legendou Champagne. Zraje v dubových burgundských sudech převážně z Mersault. Je to typické champagne starého stylu.

Mailly Grand Cru

 

 

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů výlučně klasifikace grand cru – Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Velmi progresivní firma, nové moderní technologie, sudy pro vína dosage z Chateau Margaux, Pavillon Blanc. Millésimé, cuvée Les Échansons a L’Intemporelle jsou opakovaně vysoce hodnocena.

Salon

 

 

Champagne Salon je dílem jednoho muže, velkého znalce champagne, který byl okouzlen a nakonec dokonale sveden vinicemi v Les Mesnil. Aimé Salon, pozoruhodná osobnost a bonviván založil v roce 1911 maison Salon a naplnil tak svůj sen vytvořit do té doby neznámé jednoodrůdové champagne - čisté Blanc de Blancs. Vinice Les Mesnil (100% chardonay, 100% grand cru), která leží v srdci Cote de Blancs, je považována za královnu vinic v Champagne. Hrozny jsou sbírány ručně a jsou lisovány tradičním lisem, který používá pouze Salon. Používá se šťáva pouze z prvního lisování – cuvée Salon je unikátní champagne - hrozny pocházejí z jednoho "terroir" Cote des Blancs, z jedné vinice (single cru), z jedné odrůdy (chardonnay), z jednoho ročníku. Produkce - cca 50 tis. lahví pouze ve vydařených ročnících. Prestižní značka, která spolu s Krugem patří na absolutní vrchol vín z Champagne.

Champagne Salon

 

de Venoge

 

 

Champagne de Venoge založil v roce 1837 Henri-Marc de Venoge. Ve dvacátých letech XX. století to byla spolu s Moët Chandon největší firma v Champagne. Produkovaly shodně 1 milion lahví ročně. Henri-Marc byl prvním, kdo začal používat ilustrované etikety vlastní výroby, což bylo v Champagne něco zcela nového. Navrhoval etikety nejen pro de Venoge, ale i pro Moët a další značky. V současnosti produkuje de Venoge cca jeden milion lahví a díky svým špičkovým vínům se řadí mezi prestižní producenty champagne, což potvrdilo i jeho zařazení mezi top deset výrobců nezávislou komisí odborníků a sommelierů. Ročníkové Blanc de Blancs 2000 bylo vyhlášeno jedním ze tří nejlepších Blanc de Blancs na trhu!